Ochráňte si organizmus pred baktériami a zlepšite si imunitný systém
Aký je vplyv fulvových kyselín na organizmus?
Fulvové kyseliny sú organické zlúčeniny, ktoré sa vyskytujú v pôde, rašeliništiach a rôznych vodných zdrojoch. V poslednej dobe získavajú čoraz viac pozornosti vďaka svojim prínosom pre zdravie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z hlavných vplyvov, ktoré majú na organizmus.
Detoxikácia Fulvovej kyseliny majú vďaka svojej nízkej hmotnosti vysokú penetračnú schopnosť a ich selektivita umožňuje viazať škodlivé zlúčeniny. To umožňuje použitie fulvových kyselín na odstránenie endotoxínov, solí ťažkých kovov, rádionuklidov, produktov rozpadu atď. Tento proces pomáha zlepšiť funkciu pečene a udržiavať organizmus v zdravom stave.
Antioxidačná aktivita Fulvovej kyseliny majú vysokú reaktivitu a mobilnosť, ktorá umožňuje interakciu s voľnými radikálmi. V dôsledku toho sa tvoria bezpečnejšie a inertnejšie produkty. Tento proces pomáha znižovať poškodenie buniek a tkanív v dôsledku oxidačného stresu.
Preprava látok Fulvovej kyseliny sa viaže na kovové ióny, minerály a transportujú ich cez bunkové steny. Taktiež aktivujú vnútrobunkové chemické reakcie vďaka účinnému prenosu elektrónov. Výsledkom tohto procesu je normalizácia hladiny glukózy a cholesterolu v krvi.
Prebiotická funkcia Fulvovej kyseliny sú selektívne prebiotiká, ktoré stimulujú rast bifidogénnej mikroflóry a normalizujú peristaltiku. Takisto zvyšujú lokálnu imunitu a pomáhajú pri hnačke a dysbakterióze.
Ochrana proti alergénom Fulvovej kyseliny pomáha znížiť prah citlivosti imunity na vonkajšie faktory a dráždivé látky. Taktiež sa dokážu viazať a odstraňovať alergény, čím pomáhajú znižovať riziko alergických reakcií.
Antibakteriálna ochrana Fulvovej kyseliny majú schopnosť pôsobiť na podmienene patogénnu flóru a vytvárať deštruktívne prostredie pre mnohé patogény, vrátane Candida, Proteus, Pseudomonas aeruginosa, Salmonella, Staphylococcus aureus a Staphylococcus epidermidis. Toto je veľmi užitočné, pretože tieto patogény sa môžu vyskytovať v rôznych častiach tela a môžu spôsobiť rôzne ochorenia a infekcie. Fulvové kyseliny sú tak schopné účinne pomôcť chrániť organizmus pred niektorými typmi baktérií a pomáhajú zlepšovať imunitný systém.